Erkam Reşmen

Yılport Samsunspor Üst Lige Hazırlanmaya Devam Edecek

TFF 2. Lig Beyaz Grup’ta mücadele eden lider Yılport Samsunspor ekibi, şampiyonluğunu yaşamaya gün sayarken, salgın engel oldu.

 

2019-2020 sezonundaki üstün başarısı ve art arda kırdığı Türk futbolu rekorları ile Yılport Samsunspor ekibi tam gaz devam ediyordu. Yenilgi yüzü neredeyse görmeyen kırmızı beyazlı takım, galibiyet sevinci yaşamaya ise doymuyordu.

 

Ciddi bir puan farkı ile TFF 2. Lig Beyaz Grup’ta lider konumunda yer alan Samsunspor Kulübü, son 12 mücadelesinde de art arda zafer edinmişti. Geriye kalan 6 maçın 3’ünden daha galibiyet alması sonucunda ise takım üst lig olan TFF 1. Lig’e yükselmiş olacak.

 

Şampiyonluğun yanı sıra, üst lige çıkmanın sevinci için de gün sayan Karadeniz ekibine ise koronavirüs salgını engel oldu. Bu süreçte takımın da endişeleri artmaya devam ediyor.

 

Dünyada Farklı Uygulamalar Söz Konusu

 

Bir buçuk ay kadar bir süredir maçların oynanmadığı durumda, dünya liglerinde de farklı uygulamalar dikkat çekiyor.

 

Koronavirüs salgını sebebiyle etkilenen Meksike kulüpleri arasında ise, beş sene boyunca düşme ve çıkma durumu durdurulma kararı aldı. Bazı liglerde ise tescil kararı ile sezon iptale uğradı ve şampiyon belirlenmeyince de tepki aldı. Fakat Türkiye’nin ligleri tamamlamaya yönelik kararı bu zamana kadar hep net oldu. Bu da kulübe bir nebze olsun rahat bir nefes aldırıyor.